آلودگی گردشگران چینی، تایلندی‌ها را به ستوه آورد

با افزایش شکایت مردم محلی از رفتار ناپسند گردشگران چینی و ممنوعیت ورود گردشگران چینی به یک معبد به دلیل استفاده بد از سرویس‌های دستشویی، تایلند راهنمای دستورالعمل اخلاقی برای گردشگران چینی منتشر کرد.و ازمردم تایلند نیز خواست که تحمل و صبر خود را حفظ کنند.


به گزارش بانکوک پست، درآستانه سال نو چینی، دفترچه راهنمای اخلاق ورفتار به زبان ماندرین که زبان رسمی چینی است، برای بیش از 90 هزار گردشگر چینی که انتظار می‌رود در آستانه سال نو چینی به تایلند سفر کنند، چاپ ومنتشر شد.


این راهنمای گردشگری به توریست‌های چینی می‌آموزد که در مراکزی چون موزه‌ها، گالری‌های نقاشی و مانند آن از دست زدن به اشیا خودداری کنند . همچنین نسبت به آلوده کردن محیط‌های عمومی با استفاده از آن‌ها به عنوان دستشویی هشدار شدید داده و خواستار توجه به مقررات رانندگی و رفتاردرست درخیابان‌ها شده است.


رفتار گردشگران چینی به حدی مردم محلی تایلند را خشمگین کسخنگوی دولت تایلند همزمان با انتشار این کتابچه راهنما، از مردم محلی تایلند خواست درهفته‌ای که همزمان با تعطیلات چینی، با هجوم گردشگران این کشور همراه است،صبوربوده و روحیه مهمان نوازی خود را حفظ کنند.


دو منطقه "چیانگ مای "و "چیانگ رای" بیشترین تعداد گردشگران چینی را بخود جذب می‌کند. اما مردم محلی دراین مراکز از گردشگران چینی بشدت ناخرسند هستند و آنان را متهم به بدرفتاری‌هایی چون ایجاد تصادفات به دلیل رانندگی بد، آلوده کردن محیط با مدفوع، تخریب برخی جاذبه‌های گردشگری می‌کنند.


درهمین راستا شدت بدرفتاری گردشگران چینی در تایلند بحدی بود که سوم فوریه گذشته ورود گردشگران چینی به معبدی معروف به نام"معبد سفید" برای چندین ساعت از روز ممنوع شد.علت این ممنوعیت نیز شکایت مردم محلی از نحوه استفاده گردشگران چینی از توالت درمعبد بوده است.


ممنوعیت ورودگردشگران چینی پس از آن برداشته شد که طبق توافق صورت گرفته قرار شد راهنمایان تور خود درنهایت مسئول تمیز کردن آلودگی‌های به جا مانده در سرویس‌های دستشویی که داخل معبد قرار دارد، باشند.
بانکوک پست همچنین گزارش داده است که مردم محلی تایلند هفته گذشته از دیدن یک زن چینی که لباس خود را در پشت یک صندلی در فرودگاه چیانگ مای خشک می‌کرد، شوکه شدند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه