انتقال فرودگاه بوشهر در دستور کار مسئولان استانی

فرودگاه مهرآباد، بوشهر و اهواز از جمله فرودگاه‌هایی هستند که در دستور کار برای انتقال قرار گرفته‌اند.اگرچه مهرآباد و بوشهر یک درد مشترک دارند و آنهم آزار و اذیت ساکنان و اطرافیانش است اما مسئله به این جا ختم نمی‌شود.چراکه هنوز به این سوال که فرودگاه بوشهر را به کجا منتقل کنند در هاله‌ای از ابهام باقی مانده است.

«عباس محمدی»، مدیرکل فرودگاه بوشهر به CHN، می‌گوید: انتقال فرودگاه بوشهر در دستور کار قرار دارد و با روی کار آمدن استاندار جدید، انتقال فرودگاه بوشهر با جدیت بیشتر دنبال می شود.»

وی افزود: «فرودگاه بوشهر، با توجه به گسترش ساخت و سازها در دل شهر قرار گرفته است، تا جایی که ساختمان هایی به صورت دیوار به دیوار فرودگاه ساخته شده اند. »

محمدی در خصوص محل جدید و زمان انتقال فرودگاه بوشهر گفت:«موانعی در خصوص طرح انتقال فرودگاه بوشهر به بیرون از شهر وجود دارد که اطلاع رسانی در شرایط فعلی زود است. از آنجا که فعلا در مراحل ابتدایی هستیم، لذا محل جدید و برنامه زمانی دقیق، در این مرحله قابل ارائه نیست. »

مدیرکل فرودگاه بوشهر با تاکید بر اینکه انتقال فرودگاه بوشهر با جدیت دنبال می شود، گفت: «سالانه 200 هزار مسافر جابجا و سیزده هزار و 650 پرواز در فرودگاه بوشهر سرویس دهی می شوند.»

به گفته او، از سال گذشته در کنار توسعه زیرساخت های هوانوردی و فرودگاهی، افزایش پروازها را در برنامه داشتیم، به طوری که از تابستان امسال شرکت های هواپیمایی اترک و زاگرس، فعالیت خود را با فرودگاه بوشهر آغاز کردند.

وی ادامه داد: «شرکت هواپیمایی اترک، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه سه شنبه در مسیر تهران، و 3 روز در هفته نیز در مسیر مشهد، پرواز گذاشته است. همچنین شرکت هواپیمایی زاگرس هم 3 روز در هفته در مسیر مشهد به بوشهر و بالعکس مسافران را جابجا می کند.»

مدیرکل فرودگاه بوشهر، به نخستین پرواز هوایی بوشهر ـ نجف اشاره کرد و گفت: «براساس رایزنی‌های انجام شده هفتم مهرماه، نخستین پرواز هوایی بوشهر- نجف انجام شد.»

محمدی تاکید کرد: «در صدد هستیم در مسیرهای کیش، اصفهان، تبریز، و رشت، افزایش پرواز یا خطوط پروازی جدید ایجاد کنیم. »

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه