بحران در - نفت ایر -

ـ گروه حمل و نقل ـ هیات مدیره شرکت هواپیمایی «نفت ایر» تغییر کرده‌؛ تغییراتی که روزهای خوشی به همراه نداشته‌است. طبق تصمیم هیات مدیره جدید، قرار است دفتر این شرکت هواپیمایی به تهران منتقل شود. تصمیمی که مخالفت‌های زیادی داشت اما با واکنش عجیب هیات مدیره جدید مواجه شد.

به گزارش CHN ده‌ها سال از حضور شرکت هواپیمایی نفت ایر در استان خوزستان می‌گذرد. حالا پس از این همه حضور، هیات مدیره جدید قصد دارد، دفتر نفت ایر را به تهران ببرد. تصمیمی که مخالفت برخی کارکنان و حتی نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی را به همراه داشته است.

از یک هفته قبل برخی کارمندان عالی‌رتبه شرکت نفت‌ ایر با تحصن اعتراض خود را به تصمیم هیات مدیره در انتقال این شرکت هواپیمایی به تهران ابراز داشتند. اما به نظر می‌رسد راه به جایی نبرده‌است. این‌ در حالی‌است که نمایندهای مردم مسجد سلیمان و اهواز در گفتگو با رسانه‌ها، در مخالفت با تصمیم هیات مدیره، از تعدیل حدود ۳۰۰ کارمند این شرکت هواپیمایی هم خبر می‌دهند.

آن‌ها گفته‌اند که در صورت انتقال این شرکت هواپیمایی از خوزستان به تهران، طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی را به مجلس می‌دهند.

با این‌که خبر تحصن کارمندان شرکت نفت ایر در استان خوزستان شنیده می‌شود، اما مسئولان این شرکت خود را در مقابل رسانه‌ها پاسخگو نمی‌دانند و تماس‌های مکرر برای گفتگو با آن‌ها به نتیجه‌ای نرسید.

نماینده‌ها اما همچنان با انتقال دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی نفت‌ ایر مخالفند. آن‌ها حتی با انتقال بخشی از این دفتر هم مخالفت کرده‌اند.

«اسماعیل جلیلی»، نماینده مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی پیش از این گفته بود: «‌این اقدام از نظر ما غیرکارشناسی است و با روحیه و رویکرد عدم تمرکز شرکت‌ها در مراکز، سازگار نیست.»

به گفته وی این‌که شرکت هواپیمایی نفت ایران از خوزستان به تهران برود اقدامی بی‌معنی است. باید گردش مالی و فعالیت این شرکت هم‌چون سال‌های گذشته در استان باقی بماند و حتی حضور این شرکت و اقدامات آن باید بیش از پیش در استان تقویت شود.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی عنوان‌کرد:‌ «هر استان و منطقه‌ای در کشور دارای مزیت‌هایی است که استان خوزستان هم با توجه به قرار داشتن در منطقه نفت‌خیز، باید از امکاناتی هم‌چون وجود این شرکت در استان برخوردار باشد.»

به گفته او، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در استان، بر اصلاح نظام اداری بر پایه عدم تمرکز شرکت‌ها در مرکز تاکید می‌کند و باید در انتقال شرکت‌ها، مزیت‌های هر منطقه در کشور در نظر گرفته شود؛ این‌که همه چیز را به تهران انتقال می‌دهیم، هنر نیست.

در صورت انتقال هواپیمایی نفت از استان، وزیر را استیضاح می کنیم

«شکرخدا موسوی»، نماینده اهواز هم پیش از این گفته بود: «85 درصد منابع نفتی و 35 درصد منابع گازی در خوزستان قرار دارد و وجود هواپیمایی نفت در استان کمترین خدمت به مردم خوزستان است؛ در صورتیکه سودای انتقال هواپیمایی نفت را به استان دیگری در سر داشته باشند، طرح استیضاح وزیر نفت را کلید می‌زنم.»

موسوی با اشاره به اینکه هواپیمایی نفت ۱۰ها سال سابقه حضور در خوزستان را دارد، گفته‌است که در زمان جنگ تحمیلی خدمات قابل توجهی را به کارکنان زحمتکش در مناطق نفت خیز جنوب انجام داده و کارنامه درخشانی را در پرونده خود دارد

نماینده مردم اهواز می‌گوید: «طی سالیان گذشته با تغییر رؤسای هیئت مدیره ، هر بار سناریوی جدیدی برای این شرکت رقم می زنند و به تازگی متوجه شدیم مسئولین کشوری هواپیمایی نفت به غیر از اینکه سودای انتقال این شرکت را در سر می پرورانند، قصد تعدیل بیش از 300 نفر نیروی زحمتکش این شرکت را دارند که بنده به عنوان نماینده مردم مرکز استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی به وزیر نفت هشدار می‌دهم که جلوی این اقدامات نابخردانه و غیر کارشناسانه را بگیرند، و با احساسات پاک مردم خوزستان که از مزایای نفت فقط آلاینده‌های نفتی سمی نصیب‌شان می‌شود بازی نکنند.»

به دنبال این اظهارات بسیاری از کارشناسان و فعالان صنعت حمل و نقل هوایی اعلام کردند که این انتقال غیرکارشناسانه است و اصلا حضور نفتایر در تهران بسیار بی معناست.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه