به شکایت خانواده های کشته شدگان هواپیما ایران 140 رسیدگی می کنیم

– گروه مجلس: چند روزی از سقوط هواپیمای ایران 140 که به مرگ 39 نفر از هموطنانمان منجر شد می گذرد و هنوز علت اصلی سقوط این هواپیما مشخص نشده است. با این حال رئیس کمیسیون اصل نود مجلس می گوید اگر خانواده های کشته شدگان این حادثه به کمیسیون شکایت کنند، به این شکایات رسیدگی می شود.

محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل نود در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی CHN در پاسخ به این سوال که اگر خانواده های کشته شدگان این حادثه به کمسیون اصل نود شکاست کنند، کمیسیون به این شکایات رسیدگی می کند یا نه؟ گفت: این موضوع بستگی به نوع شکایت دارد. باید ببینیم چه موضوعی مد نظر آنهاست. هم قوه قضاییه در حال رسیدگی به این ماجرا است و هم وزارت راه دنبال چرایی این موضوع است. با این وجود اگر شکایتی شود ما موضوع را دنبال خواهیم کرد.

او در ادامه درباره نوع شکایت ها این طور گفت: بطور مثال اگر ثابت شود که این هواپیما حق پریدن نداشته است یا برج مراقبت نباید به این هواپیما اجازه پرواز می داد. البته این طور که من شنیده ام این هواپیما اجازه پرواز نداشته و خلبان با مسئولیت خودش با آن پرواز کرده است. خلبان یک نفر است و شاید در ذهنش این باشد که می تواند هواپیما را هدایت کند. اما وقتی این اتفاق می افتد ظاهرا باز هم می توانسته هواپیما را سالم به زمین برساند که توانایی انجام این کار را نداشته. موضوعات این چنینی می تواند موجب شکایت شود که ما هم رسیدگی می کنیم.

رسیدگی به پرونده مناطق آزاد ادامه دارد

رئیس کمیسیون اصل نود همچنین به پرونده های سازمان میراث فرهنگی که به گفته او درباره مناطق آزاد هستند، نیز گفت: پرونده مناطق آزاد از جهت این که خرید ها و فروش ها و مجوزهایی که صادر شده است، بحث های فنی دارد. به همین دلیل از دیوان محاسبات خواسته ایم این ها را به صورت آماری به ما ارائه بدهند. البته اگر عمومی باشد منتشر می کنیم، اما عمومی نباشد منتشر نمی کنیم. چون ما الزامی نداریم همه پرونده ها را رسانه ای کنیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه