تشکیل شورای سازماندهی پایتخت کار زائدی است

– گروه مجلس: یکی از نمایندگان تهران معتقد است تشکیل شورای سازماندهی پایتخت سیاسی و اداری کشور، کار زائدی است و نتیجه ای ندارد.

امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه جزئیات طرح امکان سنجی انتقال پایتخت و ساماندهی و تمرکز زدایی از تهران را بررسی و تصویب کردند شورایی برای ساماندهی پایتخت سیاسی و اداری کشور به منظور امکان سنجی انتقال مرکز سیاسی و اداری تشکیل شود.

علیرضا محجوب، نماینده تهران در مجلس شورای سلامی در گفت و گو با CHN به شورایی که قرار است برای ساماندهی پایتخت سیاسی و اداری کشور تشکیل شود اساره کرد و گفت: پیش از این طرحی وجود داشت مبنی بر انتقال پایتخت از تهران، بعد از گذشت چند وقت طرح انتقال جای خود را به طرح ساماندهی و تهیه مقدمات انتقال پایتخت داد. البته به نظر می رسد دولت و کمیسیون و طراحان این طرح درباره تغییرات این طرح به تفاهم رسیدند.

این نماینده تهران تاکید کرد که «ظرفیت و امکان بالقوه این طرح وجود ندارد و نمی تواند عملی شود. از سوی دیگر مطرح شدن این بحث ها امیدی به وجود می آورد، اما در آینده محقق نمی شود و بی نتیجه می ماند».

او با تاکید بر این که «ما باید نگاهی به تجربه شهرسازی خودمان داشته باشیم»، افزود: ما نتوانستیم آبادان و خرمشهر را بعد از 20 سال آباد کنیم، درحالی که این شهرها خیلی بزرگ نیستند. کاری هم اگر انجام شده، ما نساختیم، مردم ساخته اند. بنابراین باید توان اجرایی خودمان را در نظر بگیریم. همین پرند چند سال قرار است شهر شود؟

محجوب در ادامه تاکید کرد که «باور من این است که این اقدامات زائد است» و ادامه داد: شورای شهر اقداماتی برای ساماندهی شروع کرده است که اقدامات موثری است.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: اگر قرار است اقدامی انجام دهیم باید از طریق شورای شهر موضوع را پیگیری کنیم. شورای شهر غیر دولتی است و که بودجه نمی خواهد. همچنین دستگاه ها و اشخاص های غیر مرتبط را درگیر نمی کند. همچنین کار در حد کارشناسی انجام می شود. این شورایی که قرار است درست شود و کار پژوهشی انجام دهد و کار زائدی است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه