دعوت از ایران برای شرکت در کنفرانس گردشگری - بیتکو - صربستان

- گردشگری - دکتر میلان اسکاکون رئیس دانشکدة عالی گردشگری بلگراد در دیدار با محمود شالوئی رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان با تأکید بر اهمیت حضور دانشمندان و صاحبنظران ایرانی در محافل علمی جهانی گفت: ایران در زمینه های متعددی حائز اهمیت بسیار است و از این میان موضوع گردشگری، جاذبه‌های طبیعی و آثار فراوان تاریخی جایگاه برجسته‌ای دارد.

میلان اسکاکون در ادامه افزود: دانشکده گردشگری بلگراد به عنوان مهمترین مرکز آموزش عالی گردشگری در منطقه بالکان و کشور صربستان از ده سال گذشته، هر دو سال یکبار، همایشی را تحت عنوان "بیتکو" (Belgrade International Tourism Conference) و با حضور محققان، پژوهشگران و صاحبنظران حوزه‌های گردشگری در سطح جهانی و در راستای تقویت و توسعه مناسبات و ارتباطات ملت‌ها با یکدیگر برگزار می‌کند که طی آن مباحث و موضوعات مرتبط با مقوله‌های صنعت توریسم مورد کنکاش و پژوهش علمی قرار داده می‌شود.

رئیس دانشکده عالی گردشگری بلگراد اضافه کرد: از هم اکنون برای شرکت پژوهشگران و دست اندرکاران حوزه‌های گردشگری از جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی می کنیم و اطمینان داریم که با حضور برجستگان ایرانی بر قوت و غنای این همایش بین‌المللی افزوده خواهد شد.

محمود شالویی؛ رایزن فرهنگی کشورمان هم در این ملاقات با قدردانی از همکاری‌های همه جانبه این دانشکده در راستای تعاملات فرهنگی و آموزشی گفت: خوشبختانه در ایران موضوع گردشگری مورد توجه فراوان است و در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی نیز به صورت رسمی مقوله‌هایی از این دست مورد تحقیق ومطالعه قرار می‌گیرد.

شالویی در ادامه یادآور شد: در جمهوری اسلامی ایران، افزون بر مراکز رسمی نظیرسازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین شرکت‌های بزرگ سیاحتی و گردشگری بنیاد و نیز بخش‌های متعدد خصوصی، مؤسسات آموزشی و مراکز دانشگاهی هم در این عرصه حضوری فعال دارند و در زمینه آموزش‌ مهارتهای عالی و تربیت پژوهشگر و محقق با جذب دانشجویان مستعد نقش علمی و کاربردی ایفا می‌کنند.

شالویی تأکید کرد که در ایران ظرفیت آموزشی صرفاً به دانشگاه‌های دولتی محدود نمی شود بلکه مراکز غیر دولتی و خصوصی هم در این خصوص فعالیت‌های جدی دارند.

رایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به وسعت مراکز تاریخی، تنوع جغرافیایی، چشم‌اندازهای طبیعی و از همه مهمتر آرامش و امنیت همراه با مهربانی و مهمان نوازی در ایران اسلامی شرایط را برای گردشگران خارجی بی‌نظیرتوصیف کرد و از کشورمان به عنوان قطب گردشگری جهانی یاد کرد.

شالویی همچنین وعده کرد که زمینه های لازم برای ارتباط گسترده دانشکده عالی گردشگری بلگراد با مراکز مشابه در ایران را پیگیری کند و برای حضور صاحبنظران ایرانی در اینگونه محافل علمی تلاش کند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه