دعوت روحانی از اندیشمندان ایرانی خارج کشور حل مشکلات محیط زیست

– گروه دولت: رئیس دولت تدبیر و امید در نشست با نخبگان اقتصادی مقیم آمریکا به برنامه ریزی دولت یازدهم برای مرتفع شدن مسائل زیست محیطی کشور اعم از بحران آلودگی هوا، خشک شدن دریاچه ارومیه و هامون، تالاب های خشک شده، ریزگردها و ... اشاره کرد و از اندیشمندان ایرانی داخل و خارج کشور برای مشارکت در این حوزه دعوت کرد.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران صبح جمعه به وقت نیویورک، با جمعی از کارآفرینان و صاحب نظران و نخبگان اقتصادی ایرانی مقیم آمریکا دیدار و گفت و گو کرد.

روحانی در این نشست با تأکید بر اینکه بخش اقتصادی دولت از ابتدای استقرار دولت یازدهم متکی بر نظرات کارشناسان و متخصصین بوده است، گفت: در تشکیل تیم اقتصادی دولت از اساتید دانشگاه و اقتصاددانان برجسته بهره گرفته و در تعیین تیم اقتصادی دولت، مبنا بر این بود که اعضای این تیم، همفکر و هماهنگ باشند.

رییس جمهور تصمیم دولت را کاهش مستمر تورم اعلام کرد و از تلاش دولت برای تک رقمی شدن نرخ تورم در کشور تا پایان سال 95 خبر داد.

او در بخش دیگر سخنانش به برنامه ریزی دولت یازدهم برای مرتفع شدن مسائل زیست محیطی کشور اعم از بحران آلودگی هوا، خشک شدن دریاچه ارومیه و هامون، تالاب های خشک شده، ریزگردها و ... اشاره کرد و از اندیشمندان ایرانی داخل و خارج کشور برای مشارکت در این حوزه دعوت کرد.

رییس جمهور درباره تدابیر ایران برای مواجهه با کم آبی نیز گفت: برای رفع مشکل کم آبی، علاوه بر اعتباری که در قانون برنامه پیش بینی شده بود، 8 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده که طی چهار سال (سالانه 2 میلیارد دلار) به این امر تخصیص پیدا می کند. البته مهمترین کاری که باید انجام گیرد مسئله افزایش بهره وری مصرف آب است.

روحانی در ادامه، طرح مهم دیگر برای پویایی اقتصادی ایران را توسعه ناوگان ریلی کشور دانست و افزود: بخصوص برای اتصال ریلی کشورهای شمالی ایران یعنی آسیای مرکزی و قفقاز به خلیج فارس و دریای عمان برنامه ریزی کرده و در ماه دسامبر نیز راه آهن ایران – ترکمنستان و قزاقستان افتتاح می شود. همچنین طرح راه آهن بسیار بزرگی را بین کشورهای منطقه با چین دنبال می کنیم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه