رفع کامل آلودگی ارس تا پایان 2016

– محیط زیست - محمد جواد سروش مدیر کل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به سفر هیات ایرانی به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در 22 مهر به کشور ارمنستان گفت: در این سفر جلسه‌ای در کاخ نخست وزیری ارمنستان بین هیات ایرانی و ارمنستان برگزار شد که در این جلسه معاون اول رییس جمهور کنترل آلودگی رودخانه ارس را برای کشور ایران بسیار مهم خواند .

وی ادامه داد : در این جلسه آبراهامیان نخست وزیر ارمنستان، وزرای انرژی و محیط زیست ارمنستان را مامور کرد ظرف یک ماه آینده از مکان آلودگی بازدید کنند و برنامه عملیاتی کنترل آلودگی رود ارس را تدوین و اجرایی کنند.

سروش تصریح کرد: نخست وزیر ارمنستان در این نشست تعهد داد تا پایان سال 2016 مشکل آلودگی ارس به طور کامل حل شود و در هیچ کدام از بخش‌های آب ، رسوب و بیولوژیک آلودگی نداشته باشیم.

وی از نهایی کردن پیش نویس همکاری مشترک بین ایران و ارمنستان در خصوص کنترل آلودگی رودخانه ارس خبر داد و گفت: در این پیش‌نویس همه خواسته‌های طرف ایرانی لحاظ و مقرر شد پس از تایید وزارت امورخارجه دو کشور به امضای وزیر نیرو کشور ایران و وزیر انرژی کشور ارمنستان برسد.

مدیر کل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست همچنین از برگزاری جلسه تخصصی بحث و تبادل نظر با قائم مقام وزیر محیط زیست ارمنستان خبر داد و گفت : در این جلسه مقرر شد روش کار برای مانیتورینگ و پایش آلودگی در سه بخش آب سطحی، رسوبات و موجودات کف‌زی بر اساس استانداردهای مورد قبول دو طرف انجام شود .

سروش با تاکید بر اینکه در آینده نزدیک شاهد پاک شدن رودخانه ارس از آلودگی خواهیم بود، افزود: کشور ارمنستان آمادگی خود را جهت هر گونه همکاری با ایران برای رفع آلودگی رودخانه ارس اعلام کرد و مقرر شد که برنامه‌های تدوین شده سریعاً عملیاتی شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه