سواحل خلیج فارس و مکران دارای پتانسیل گردشگری بالایی است

– گروه دولت: رئیس دولت تدبیر و امید با بیان این که «سواحل خلیج فارس و مکران دارای پتانسیل گردشگری بالایی است»، گفت: در طول تمامی سواحل جنوبی کشور با مکان یابی برای تاسیس شهرهای جدید و دهکده‌های توریستی می توان ظرفیت های گردشگری در این مناطق را افزایش داد.

بر اساس گزارش CHN حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت با تاکید بر اینکه بر اهمیت استان های حاشیه خلیج فارس و سواحل مکران برای توسعه و پیشرفت کشور گفت: استان‌های جنوبی بویژه استان هایی که دارای بنادر مهم و استراتژیک هستند و به راه‌آهن سراسری کشور متصل می شوند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند که با اتصال به آب های آزاد جهان به توسعه صادرات و واردات و همچنین ترانزیت کالاها در منطقه و کل کشور کمک می‌کنند.

او با بیان اینکه سواحل خلیج فارس، مکران و جزایر این منطقه شرایط بسیار آماده‌ای برای توسعه دارند، گفت: در این راستا دولت طرح‌های بسیار بزرگی برای جاده‌سازی در جنوب کشور در دست اقدام دارد. در سفر استانی هیات دولت به بوشهر تصمیمات بسیار خوبی برای توسعه بنادر اتخاذ شد که ظرفیت بندر بوشهر را به بیش از دو برابر افزایش می‌دهد.

روحانی همچنین درخصوص برنامه دولت برای توسعه استان هرمزگان نیز اظهار داشت: با اقداماتی که در دستور کار قرار گرفته، تحول بسیار بزرگی برای حمل و نقل کالا، صادرات و واردات، در بندرعباس در مسیر تحقق است.

وی به پتاسیل بالای گردشگری در سواحل خلیج فارس و مکران اشاره کرد و گفت: در طول تمامی سواحل جنوبی کشور با مکان یابی برای تاسیس شهرهای جدید و دهکده‌های توریستی می توان ظرفیت های گردشگری در این مناطق را افزایش داد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه