شگفتی طبیعی با سازه های خارق العاده,سازه های طبیعی,شگفتی طبیعت,برج یخی کوه اربس,آبفشان فلای,جاذبه های طبیعی زیبا,صخره های کاشا,چشمه سحرآمیز,سالرد اویونی,عکس حیوانات و طبیعت,ایران مطلب

1- پاموکل (ترکیه)

سازه های طبیعی,شگفتی طبیعت,برج یخی کوه اربس

 به زبان ترکی این نام یعنی: قلعه پنبه ای و به آسانی می توان فهمید که چرا چنین نامی به آن اطلاق شده است. همچنین این شگفتی طبیعی قسمتی از سایت شهر  هایراپولیس    Hierapolis (در سوریه) است و در طی قرنها این دو به دلیل نزدیکی یکی شده اند. در واقع برخی از مقبره های قدیمی در قبرستان شهر بخشی از منظره را تشکیل میدهد. این سایت دارای سنگهای تراورتن و چشمه های آب گرم است. سنگهای تراورتن ظاهری متحدالمرکز دارند و با رنگ سفید حریرگونه جلوه ای روحانی خلق کرده اند. چشمه های آب گرم  در دهانه ها دارای رسوبات کربنات کلسیم هستند که موجب تشکیل سازه های خارق العاده با ظاهری ارگانیک شده اند.

۲-  برج یخی کوه اربس (قطب جنوب)

سازه های طبیعی,شگفتی طبیعت,برج یخی کوه اربس

کوه اربس یکی از فعالترین آتشفشانهای زمین است. این کوه تقریبا ۴ کیلومتر بالاتر از سطح زمین است، و بخاطر دریاچه گدازه های مذاب واقع در دهانه آتشفشانی در قله ، میان مجموعه های آتشفشانی مشهور است. بخار داغ آتشفشانی که از ترکها و شکافهای صخره های آتشفشانی بیرون می آید سیستم پیچیده ای از قارهای یخی در اطراف کوه خلق کرده است که یکی از عجیب ترین جاذبه های طبیعی جهان به شمار می رود.

۳- آبفشان فلای (نوادا، ایالات متحده)

سازه های طبیعی,شگفتی طبیعت,برج یخی کوه اربس

منظره این آبفشان طوری به نظر می رسد که گویی از یک سیاره دیگر یا یک فیلم علمی تخیلی به زمین آورده شده است. آبفشان فلای یکی از پدیده های نادر است که در یک زمین شخصی واقع شده است.  در سال ۱۹۱۶ مالکین زمین در جستجوی آب برای حاصلخیز کردن این زمین بیابانی بودند. آنها آب را یافتند و  آن چشمه تا دهه ها جوشان بود. با این وجود مته ای که داخل ستون حفاری بود به ذخیره ای از آب برخورد که منجر به تشکیل چنین آبفشانی شد.

۴- صخره های کاشا کاتووه تنت (نیومکزیکو، ایالات متحده)

سازه های طبیعی,شگفتی طبیعت,برج یخی کوه اربس

کاشا کاتووه تنت در نیومکزیکو از عجایب طبیعی دیگر جهان است، جایی است که در آن صخره های قلمی فرسایش یافته ای وجود دارند که از گدازه های آتشفشانی طی ۶میلیون سال تشکیل شده اند. درحالیکه صخره های تشکیل شده از نظر شکل مشابهند ، به لحاظ ارتفاع متفاوت هستند. اختلاف ارتفاع بین چند فوت تا ۹۰ فوت وجود دارد.

۵- دانکسیا لندفرم (چین)

سازه های طبیعی,شگفتی طبیعت,برج یخی کوه اربس

این پدیده بی نظیر زمین شناسی که معروف به دانکسیا لندفرم است از برخی مناطق در چین قابل رویت است، مانند ژانگی در استان جانسو. دانکسیا که یعنی ” ابر سرخ ” بخشی از زمین است که از سنگهای ماسه ای قرمز رنگ تشکیل شده که در طی زمان به کوهها و صخره هایی عجیب تبدیل شده اند.

۶- چشمه سحرآمیز- پارک ملی چاپادا دیامانتینا (برزیل)

سازه های طبیعی,شگفتی طبیعت,برج یخی کوه اربس

۷- سالرد  اویونی (بولیوی)

سازه های طبیعی,شگفتی طبیعت,برج یخی کوه اربس

سالرد یک بیابان نمکی انبوه در میانه آلتیپلانو ،یکی از مناظر تجسمی بولیوی است. این مکان؛ بیابان هموار و وسیعی است که نور خورشید را چنان منکس می کند که با آسمان اثر تقارنی ایجاد میکند. در بیابان چندین دریاچه با رنگهای غیر معمول وجود دارد که علت آن وجود رسوبات معدنی است.

منبع : photo-top.blogfa.com
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه