صنایع دستی در دوره برزخ قرار دارد

– گروه مجلس: رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری با تاکید بر این که «برنامه ریزی بر صنایع دستی می تواند موجی از اشتغال زایی را به دنبال داشته باشد»، گفت که در سالیان اخیر خبری از برنامه ریزی در این حوزه نبود و امیدواریم در دولت جدید به صنایع دستی توجه بیشتری شود.

جواد هروی، رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی CHN با اشاره به آغاز هفته صنایع دستی گفت که در کشور مانورهای زیادی روی بحث صنایع دستی انجام می گیرد، اما در تحقق اهدافی که در صنایع دستی در پی آن هستیم هیچگاه به نتیجه مطلوب نرسیدم.

هروی با بیان این که «ما هنوز به دوران مدرن نرسیده ایم»، گفت: صنایع دستی با وجود این که ما هنوز از وضعیت مدرنی برخوردار نیستیم، در حاشیه مانده است. یعنی صنایع دستی در یک دوره گذار به سر می برد. در مرحله بین سنتی و مدرن. صنایع دستی نه در دوره سنتی مانده است و نه به دوره جدید منتقل شده است. یعنی صنایع دستی در یک دوره برزخ در جامعه ما قرار گرفته است.

او همین موضوع را دلیلی برای موفق نبودن عرصه صنایع دستی دانست و تاکید کرد: به همین جهت نتوانسته ایم آنطور که لازم است روی بحث صنایع دستی، تبلیغ و تولید و تکثیر کار کنیم. به همین جهت من تصور می کنم ابهامات زیادی در صنایع دستی وجود دارد.

رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری تصریح کرد که «اگر ما می توانستیم آنچنان که برای رونق گردشگری تلاش کرده ایم، صنایع دستی را به عنوان یکی از محصولات گردشگری و متاثر از میراث فرهنگی توسعه بدهیم، اشتغال زایی را هم به دنبال خود خواهد داشت.

هروی گفت که «صنایع دستی با برنامه ریزی می توانند موجی از اشتغال زایی به همراه داشته باشد،اما متاسفانه در سالیان گذشته خبری از برنامه ریزی نبوده و امیدوارم سازمان گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع دستی کنونی بتواند این کاستی را جبران بکند».

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه