طرح بهسازی قدمگاه جهرم تهیه می‌شود

جوان ایرانی - مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در حاشیه بازدید از شهرستان جهرم که با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس و نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت از تهیه طرح بهسازی محوطه قدمگاه جهرم خبرداد.

«مصیب امیری» مدیر کل میراث‌فرهنگی استان فارس در این رابطه گفت : قدمگاه جهرم از مهمترین تفرجگاه های شهرستان می باشد که در ایام مختلف پذیرای گردشگران بیشماری است که به همین دلیل از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و محوطه تفرجگاه برای حضور گردشگران نیاز به بهسازی دارد .

وی گفت : به زودی طرح بهسازی محوطه قدمگاه جهرم توسط این اداره کل تهیه می گردد که در صورت مشارکت شهرداری جهرم این طرح اجرایی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس همچنین د ربازدید از خانه تاریخی اشراق گفت :با توجه به نیاز ضروری این بنای ارزشمند تاریخی در صورت تامین اعتبار لازم مرمت اضطراری بنادر برنامه های سال جاری گنجانده می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس دربازدید از مسجد جامع جهرم و بخش های مرمت شده در شبستان مسجد که پیش از این توسط میراث فرهنگی صورت گرفته است نیز اظهار داشت : با اداره اوقاف و امورخیریه رایزنی هایی جهت ادامه مرمت شبستان به صورت مشارکتی انجام شده است .

امیری در ادامه سفریک روزه خود به شهرستان به همراه دیگر مسئولین از خانه تاریخی جلال طوفان نیز بازدید کرد و گفت : خانه جلال طوفان پیش از این با اختصاص 650 میلیون ریال مورد مرمت قرارگرفته است که 700 میلیون ریال دیگر اعتبار نیاز دارد تا کار مرمت بنا به انجام برسد که در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز ادامه مرمت این خانه تاریخی در دستور کار قرار می گیرد.

هتل تازه تاسیس پاسارگاد، غار سنگ شکنان ، امامزاده اسماعیل وامامزاده اسداله جهرم که توسط یکی از خیرین محلی مورد بازسازی و توسعه قرار گرفته است نیز ازدیگر مکان هایی بود که مورد بازدید مسئولین قرار گرفت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه