قلب تپنده معاونت گردشگری به حال خود رها شده‌است

– گردشگری – آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافری و هتل‌ها از جمله فعالان حوزه گردشگری هستند که می‌توان از آنها به عنوان قلب تپنده حوزه گردشگری نام برد.

فعالیت، ارزیابی، درجه بندی، بازرسی و نظارت بر تمام این بخش‌ها تحت نظر دفتر نظارت و ارزیابی معاونت گردشگری انجام می‌شود بنابراین این دفتر کل را می‌توان قلب تپنده معاونت گردشگری نامید.

دی ماه سال گذشته بود که "مرتضی رحمانی موحد" معاون گردشگری طی جلسه ای مراسم تودیع و معارفه 9 مدیر کل و سرپرست در حوزه گردشگری را برگزار کرد. جلسه‌ای که تغییرات یک‌باره‌ای را در معاونت گردشگری بوجود آورد.

به موجب این تغییرات «عبدالناصر میرچی» به عنوان مدیرکل نظارت و ارزیابی معاونت گردشگری معرفی شد.

در حکم «مرتضی رحمانی موحد» به مدیرکل جدید نظارت و ارزیابی این معاونت آمده بود:

" با عنایت به ساختار جدید معاونت گردشگری و با توجه به سوابق، تجربیات و شایستگی جنابعالی به موجب این حکم به عنوان مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری منصوب می‌شوید.

اتکاء به سه اصل هدایت، حمایت و نظارت در ساختار تصمیم گیری و اجرای برنامه ها، توجه به ظرفیت های منابع انسانی و سرمایه ای حوزه گردشگری، ارتقاء کیفیت زیرساخت ها، تاسیسات و محصولات گردشگری، تاکید بر نقش آفرینی دفاتر و راهنمایان در چرخه توسعه و جذب گردشگری، استفاده از ظرفیت های سودمند و سازنده بخش خصوصی و تقویت تشکل های صنفی گردشگری و همچنین بروز کردن دستورالعمل ها و آئین نامه های مرتبط از جمله اولویت های این حوزه بوده که انتظار دارد با بهره گیری از همه امکانات و استعدادهای در اختیار مورد توجه و اقدام قرار گیرد.


از خداوند متعال توفیق روزافزون جنابعالی را خواستارام."

تمام آنچه رحمانی موحد در حوزه وظایف مدیرکل نظارت و ارزیابی نام برده‌است نشان از اهمیت این اداره کل در معاونت گردشگری دارد. اما حدود یک ماه است که از مدیرکل نظارت و ارزیابی خبری نیست.

خبرنگار CHN، در مراجعات پیاپی به معاونت گردشگری و دیدار از مدیرکل نظارت و ارزیابی با درهای بسته و نبود میرچی روبه‌رو شده‌است این درحالی است که با توجه به پایان فصل تابستان و آغاز فصل جدید در حوزه گردشگری لزوم نظارت و ارزیابی بیش از گذشته احساس می‌شود.

از دیگر سو وضعیت استانداردسازی هتل‌ها که میرچی بارها درخصوص آن صحبت کرده و وعده‌هایی نیز ارائه کرده‌بود نامشخص است. طبق اطلاعاتی که خبرنگار CHN بدست آورده‌است، در حال حاضر «علیرضا ایزدیار» معاون اداره کل ارزیابی و نظارت مسئولیت این دفتر کل را بر عده گرفته و در صدد رفع و رجوع کردن امور برآمده است.

البته گزینه‌هایی مانند «رسول عسگری» ، مدیر کل سابق دفتر آموزش امور گردشگری نیز به عنوان جایگزین برای میرچی معرفی شده‌اند اما تاکنون حکم جدیدی برای مدیرکل نظارت و ارزیابی زده نشده‌است.

وضعیت نامشخص اداره کل ارزیابی و نظارت نه تنها سئوالات بسیاری را برای رسانه‌ها بوجود آورده بلکه بخش‌ خصوصی اعم از هتلداران و دفاتر خدمات مسافرتی نیز در جست و جوی چرایی عدم حضور رییس در این اداره کل هستند. چرا معاونت گردشگری تلاشی برای شفاف سازی انجام نمی‌دهد؟

شاید حضور پیاپی در همایش‌های متعدد و برگزاری مراسم‌های تخصصی در حوزه گردشگری این فرصت را از معاونت گردشگری ربوده‌است تا بتواند زمانی برای تامل درخصوص قلب تپنده معاونت داشته باشد!؟

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه