محدودیت جدیدی برای گردشگران خارجی به وجود نمی آید

– گروه مجلس: پس از حواشی که در پی مطرح شدن موضوع امر به معروف و نهی از منکر گردشگران خارجی در رسانه ها و محافل گردشگری به وجود آمد، یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس این طرح می گوید «درباره این طرح یک خطای رسانه ای به وجود آمده است و قرار نیست هیچ محدودیت جدیدی برای گردشگران خارجی به وجود بیاید».

نصرالله پژمان‌فر، عوض کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری CHN در پاسخ به این سوال که قرار است در طرح امر به معروف و نهی از منکر چه تصمیم جدیدی برای گردشگران خارجی گرفته شود، گفت: اخبارهایی که درباره امر و به معروف و نهی از منکر گردشگران خارجی منتشر می شود، به گمان من یک خطای رسانه ای درباره این موضوع است.

مطالبه اضافی درباره گردشگران خارجی نداریم

او ضمن تاکید بر این که «ما درباره گردشگران خارجی مطالبه اضافه ای نداریم»، گفت: منظور ما این است که مسئولان سیاست خارجی، گردشگرانی که قصد ورود به ایران دارند را با فرهنگ و الزامات فرهنگی ما آشنا کنند. البته بسیاری از گردشگران خارجی با فرهنگ ما آشنا هستند، اما الزامات فرهنگی ما باید به آنها شناسانده شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه تصریح کرد: وقتی گردشگری قصد سفر به ایران را دارد، اطلاعاتی درباره آب و هوا و دیگر موضوعات کشور به دست می آورد، اما لازم است این را هم بدانند که فرهنگ هایی داریم و حجاب بخشی از این فرهنگ ماست. خواسته ما این است که دستگاه های اجرایی در بخش امر به معروف و نهی از منکر این موضوعات را به کسانی که در کشور ما مهمان هستند اطلاع دهند.

پژمان فر در پاسخ به این سوال که «آیا تاکنون دستگاه های اجرایی این موضوع را اطلاع رسانی نمی کردند؟» گفت: این موضوع تا به حال به صورت تکلیف سازمانی وجود نداشته و از نظر قانونی دستگاهی موظف به این کار نبوده است. در حالی که در کشورهای دیگر قبل از ورود به کشوری تلاش می شود فرهنگ و باورهای آن کشور به اطلاع کسانی که قصد ورود به آن کشور دارند را رسانده شود. ما هم می خواهیم کاری که در همه دنیا انجام می شود را انجام دهیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد که قرار نیست هیچ محدودیت جدید یا اضافه ای برای گردشگران خارجی به وجود بیاید»: هیچ محدودیتی برای گردشگران خارجی به وجود نخواهد آمد. ما تاکنون نسبت به گردشگران خارجی هیچ مشکلی نداشتیم و بعد از این هم مشکلی نخواهیم داشت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه