مصدومیت یکی از محیط بانان در میانه اطفای حریق

آتش در گلستان هنوز زبانه می کشد. یکی از محیط بانان پارک ملی در راه اطفای حریق مصدوم و به بیمارستان منتقل شده است. کماکان هیچ بالگردی غیر از یک بالگرد از هلال احمر به منطقه اطفای حریق نرسیده است.

«مژگان جمشیدی»، فعال محیط زیست در این باره گفت: «محیط بان سید اکبر حسینی نیمه شب در آتش سوزی گلستان دچار سانحه شده و به بیمارستان منتقل شده است. گفته می شود او که سوار بر اسب بوده توسط اسب به زمین کوبیده شده است.»

به گفته او، تاکنون تنها یک بالگرد متعلق به هلال احمر آمده و به رغم وعده های وزارت کشور و دفاع به محیط زیست مبنی بر ارسال دو فروند هلی کوپتر مجهز به سبد به محض روشن شدن هوا، هنوز خبری از بالگردها نیست.

گفته می شود آتش سوزی به دلیل تغییر مسیر وزش باد دوباره از سمت رویشگاههای ارس در پارک ملی گلستان به سمت جنگلهای پهن برگ پارک همچنان پیش می رود و محیطبانان و نیروهای امدادی خسته و بدون آب عملا کاری نمی توانند از پیش ببرند. با این حال برخی محیطبانان می گویند دیشب در میانه آتش و دود، نور حاصل از پروژکتورهای شکارچیان در منطقه آلمه و میرزابابلو که به دنبال شکار بودند دیده شده اما عملا کاری از دستشان بر نمی آمده است. مدیر کل محیط زیست استان هم اعلام کرده که آتش سوزی دیروز کار شکارچیان بوده است. تا محیطبانان سرگرم شده و راحت به شکار بپردازند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه