مهمان نوازی، ایران را بازا محبوب نقشه گردشگری جهان می‌کند

‌ایران با مهربانی و سخاوت مردمش همراه با مناظر طبیعی و تاریخ غنی و فرهنگ آن یک مقصد گردشگری محبوب و بازار پرفروش در نقشه گردشگری جهان خواهد بود.

رسانه انگلیسی زبان "نشنال " چاپ امارات از زبان گردشگری با گذرنامه استرالیایی ، گزارشی از سفر او به ایران آورده می‌گوید: «با توجه به تحولات ایجاد شده در روابط بین‌الملل هنگامی که من به عنوان یک زن تصمیم گرفتم به ایران سفر کنم واکنش‌های کاملا متفاوتی از ترس گرفته تا تفریح و سرگرمی و علاقه دوستان و خانواده مواجه شدم. و دراین میان انواع پیشنهادها برای اجتناب از هرگونه دردسر به هنگام سفر به ایران به من داده شد.»

دراین گزارش آمده است: یک زن درایران باید در تمام مراحل و زمان‌ها روسری برسر داشته باشند و من تا زمانی که از فرهنگ عمومی مردم آگاهی کافی نداشتم از رفتن به کوچه ها و مناطق تاریک و یا خلوت اجتناب می‌کردم.

من به عنوان یک شهروند دورگه استرالیایی، فلیپینی واجد شرایط کافی برای دریافت ویزای ورود درفرودگاه بودم اما برای کسب اطمیمنان بیشتر من از قبل برای آن درخواست خود را ارسال کرده بودم که حدود یک ماه طور کشید. اما غیر از این با مشکلی روبرو نشدم و در ورود به فرودگاه شیراز ویزای خود را دریافت کردم و با یک لبخند و نگاه سریع و این جمله که درایران به شما خوش بگذرد به ایران وارد شدم.

با این حال دریافت ویزا برای دارندگان گذرنامه آمریکایی و بریتانیایی بسیار سخت تر است و روندی طولانی تر دارد. آنها ملزم به استفاده از تورهای مسافرتی و راهنمایان از قبل تعیین شده هستند که از بودن آن‌ها در مسیر گردشگری روشنی کسب اطمینان شود.

این گزارش در انتهای شرح سفر این گردشگر که در مسیر معمول بیشتر گردشگران در مسیر یزد و شیراز و اصفهان است، و درنهایت به تهران می‌آید و این شهر را شهری بزرگ و زنده می‌یابد که همچنان که مرکز سنتی قدرت سیاسی درایران است شهری محافظه کار و درعین حال از لیبرال‌ترین شهرهای ایران است. موزه جواهرات آن گویی نگاهی اجمالی به تاریخ کهن و مجلل این کشوراست و خانه هنرمندان که پارک هنر این شهر است.

یکی از چیزهایی که او به ویژه درباره ایران مهم و شایان تذکر می‌داند رفتار دوستانه مردم ایران است. او می‌گوید که در مدت دو هفته اقامتش در کشور ایران نمونه‌های مکرری از مهربانی و مهمان نوازی بی دریغ ایرانیان دیده است. او می‌گوید که هرگز در ایران احساس تنهایی نکرده و هرگاه در رستوران یا قطار درانتظار است حتما کسی یافت می شود که بتوانید به راحتی درباره هرچیزی از فوتبال گرفته تا ادبیات کلاسیک ایران و مواد غذایی صحبت کنید.

از نظراو ایرانیان به ملیت‌های مختلف بسیار خوشرو و گشاده هستند و این کشوربا مهربانی و سخاوت خود همراه با مناظر طبیعی و تاریخ غنی و فرهنگ آن یک مقصد گردشگری محبوب و بازار پرفروش در نقشه گردشگری جهان خواهد بود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه