نشست بررسی اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی دهه ایمنی

این اقدام در راستای نامگذاری دهه ایمنی حمل ونقل از روز 14 آبان تا 25 آبان صورت گرفته است.این نشست با حضور مدیر کل ،معاونت حمل ونقل ، اداره ایمنی وترافیک ، مرکز مدیریت راهها ، اداره برنامه ریزی و روابط عمومی در دفتر مدیر کل برگزار شد.

در این جلسه ابتدا پیرامون طرح هایی که این اداره کل ودیگر واحدهای تابعه می توانند اجرایی نمایند به گفت و گو پرداخته شد و پس از تبادل نظر، 22 پیشنهاد برای اجرا مورد موافقت اعضای شرکت کننده قرار گرفت.

به موجب این گزارش، هم زمان با این دهه توسط واحد ترافیک و به منظور پیشگیری از خطرات تصادفات رانندگی برای آگاهی به دانش آموزان با حضور در یکی از دبستانهای استان تهران ،با نواختن زنگ ایمنی ، اطلاع رسانی شود.

مقرر شد بهره برداری از چند دستگاه از پلهای عابر پیاده درجاده های استان بطور همزمان در روز عابران پیاده وایمنی صورت گیرد .

تهیه وارسال پیام ها وشعارهای ایمنی از طریق سامانه پیامک برای اطلاع مخاطبان، درج شعار درسربرگ اداری ،درج لگو درسایت اختصاصی ، ، طراحی و چاپ و نصب بنرها که باید توسط روابط عمومی انجام شود.

به موجب این نشست با توجه به اینکه یکی از روزهای دهه ایمنی به نام مشارکت مدنی وایمنی است مقرر شد به اتفاق اعضای این ستاد بازدید از مصدومان تصادفات جاده ای دریکی از بیمارستانهای تهران صورت پذیرد .

در روزسفرسالم با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به عنوان یکی از برنامه های این دهه، مقرر شد با همکاری اتحادیه وانجمن صنفی شرکتهای مسافربری تخفیف دربهای بلیط ناوگان حمل ونقل مسافربری برون شهری درنظر گرفته شود .همچنین چاپ بروشور نحوه ی استفاده از چکش اضطراری ،کپسول آتش نشانی وکمربند ایمنی دراتوبوسها وتوزیع آن درپایانه های مسافربری واجرای مانور واطفای حریق درپایانه مسافربری بیهقی با همکاری آتش نشانی وسازمان پارک سوار شهرداری برای رانندگان وسایل نقلیه از اقدامات دیگری است که دراین روز انجام می گیرد.

حضور نمادین موتور سیکلت سواران دارای کلاه ایمنی، با هماهنگی پلیس راه درحوزه شهرستان ری در روز موتورسیکلت سواری ایمن اجرا گذاشته شود.

مقرر شدبرای انجام تست های رایگان سنجش سلامت شامل (قند خون ،فشارخون ،بینایی سنجی ...)هماهنگی با مراکز طب کار در روز بهداشت وروان ایمنی صورت پذیرد.

در پایان مقرر شد با هماهنگی صدا و سیما برای اطلاع رسانی و آموزش شهروندان در خصوص رفتارهای ترافیکی با حضور نماینده این رسانه اقدام شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه