ورود آزاد به قزاقستان برای گردشگران 10 کشور

قزاقستان در اقدامی تازه برای توسعه صنعت گردشگری این کشور طرح آزمایشی ورود بدون ویزا را برای شهروندان 10 کشور به اجرا درآورد.

به گزارش تراول دیلی این طرح که از ماه گذشته آغاز شده به مسافران ازکشورهای امریکا، بریتانیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، هلند و همچنین کشورهای مالزی، امارات،کره جنوبی وژاپن امکان می‌دهد که از این پس بدون نیاز به ارائه درخواست ویزا وارد قزاقستان شوند. این گروه از گردشگران قادرند پس از ورود به کشور در مراکز تعیین شده مرزی ویزای خود را دریافت کنند.

این طرح آزمایشی به مدت یک سال تا 15 جولای سال 2015 ادامه دارد و مدت اعتبار این ویزای حین ورود 15 روز است و گردشگران ازکشورهای یادشده بیش از 15 روز نمی‌توانند در قزاقستان بمانند. همچنین این طرح شامل حال مسافران تجاری نیست و گردشگران تجاری ملزم به ارائه درخواست ویزای 30 روزه و انجام روال رسمی معمول هستند.

تا پیش ازاین طرح تنها 14 کشور مجاز به ورود بدون ویزا به قزاقستان بودند که شامل کشورهای همسایه این کشور به جز ترکمنستان و دولت‌های حوزه بالتیک است. همچنین کشورهای هنگ کنگ، مغولستان، صربستان و ترکیه نیز از جمله این 14 کشور هستند.

وزارت توریسم و ورزش قزاقستان اخیرا درخواستی برای اختصاص منابع مالی از بودجه ملی کرده‌است تا اجرای پروژه‌ای که استراتژیک خوانده می‌شود و قراراست اقتصاد توریسم را در کشور ارتقا دهد، به مرحله اجرا درآورد.

گردشگری این کشور طبق گزارش‌های جهانی جایگاه 93 از میان139 کشور جهان داراست. مقامات توریسم این کشور در سال‌های اخیر هربار طرح‌های استراتژیک سالانه‌ای را ارائه کرده و هر سال دولت اعلام کرده است که اهداف بیشتری را برای توسعه و تحقق این هدف‌ها دنبال می‌کند. هدف درازمدت از این طرح‌ها، تبدیل قزاقستان به "سرزمین اقامتگاه‌های توریستی " است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه