کارگاه آموزش ارتقاء سطح عکاسی در غار برگزار می‌شود

– گردشگری - هنر عکاسی غار، تلفیق دو فرایند ارادی و غیر ارادی است . در بخش اول ، تکنو لوژی ، توانایی ، تجربه و نگاه عکاس و دربخش دوم فضای ویژه غار، نور و سوژه نتیجه ای خاص درپی خواهد داشت . این تلفیق وقتی ارزشمندتراست که با احساس همراه باشد، درنتیجه اثرتولید شده عکسی خواهد شد امضا دار و آن عکس هنگامی زیباترو مانده گارتر است که خالق اش در دنیای زیر زمین شاتر بیشتری زده باشد . به زبانی ساده تر دست ها و دوربینش در دنیایی ساکت و نمور غار بیشتر گلی شده باشد.

در این راستا «یونس شریعتمداری» مدیرعامل انجمن غارنوردی و غارشناسی ایرانیان از برگزاری کارگاه چهار روزه‌ای به CHN خبر داد که قرار است با حضور عکاس معروف فرانسوی فیلیپه کروچه و همسرش برگزار شود.

به گفته او، این کارگاه دربازه زمانی 21 لغایت 24 بهمن ماه 1393 بصورت تئوری وعملی برگزار می‌شود. ظرفیت کلاس شش عکاس و شش همراه خواهد بود.

به گفته او، بخش بین الملل انجمن با هدف ارتقاء سطح علمی و تکنولوژیک عکاسان وانتقال تجربیات شان درپی ارتباط با دپارتمان عکاسان اتحادیه جهانی غارشناسی موافقت حضورعکاس معروف فرانسوی فیلیپه کروچه و همسرش را دریافت کرده‌است.

شرایط و تجهیزات مورد نیاز این کارگاه آموزشی گفت: «علاقه مندان عضو انجمن می بایست حداقل امکانات عکاسی ، شامل دوربین DSLR و یا دوربینهای دیجیتالی مانند 1100D Canonبه بالابا قابلیات تنظیم دستی ، سه پایه و تحجیزات نورپردازی لازم را به همراه داشته باشند. محل برگزاری کارگاه عملی دریکی از غارهای نزدیک تهران خواهد بود.»

به گزارش CHN، فیلیپ کروچه Philippe CROCHET، غارنوردی خود را در سال 1970 شروع نموده و در سال 1974 عکاسی در غار را به صورت حرفه ای دنبال و یک باشگاه در همین راستا برای علاقمندان تاسیس نموده است.

او توانسته است در سال 1983 با مدرک دکتری هیروژئولوژی از دانشگاه مونپولیه فرانسه فارغ التخصیل شود . سفرهای زیادی را به خارح از فرانسه داشته است که ابتدا برای عکاسی در سفرهای کوه نوردی و دره نوردی و سایر ورزشهای مرتبط بوده. اما علاقه اولیه او غارنوردی میباشد و به طور منظم از غارها و حفره ها در کشور های دور مخصوصا در مناطق ایسلند ، هاوایی ، مناطق گرمسیری کارستسک کوبا، لائوس و بورنئو به عکاسی پرداخته است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه