گزارش دریاچه ارومیه هفته آینده بررسی خواهد شد

– گروه دولت: حسن روحانی از معضلات زیست محیطی به عنوان « یک مساله و نگرانی جهانی» یاد کرد و و مساله محیط زیست را یکی از دغدغه های دولت تدبیر و امید دانست.

بر اساس گزارش CHN رئیس جمهور امروز پس از پایان جلسه هیات دولت از نمایشگاه "چالش های زیست محیطی " بازدید کرد و با حضور در جمع خبرنگاران گفت که معضلات زیست محیطی امروز به نگرانی عمده در سراسر جهان تبدیل شده است.

او به جلسه امروز هیات دولت که بخشی از آن به ارائه گزارش درباره موضوع محیط زیست اختصاص داشت، اشاره کرد و گفت که «همه کشورها باید کمک کنند تا معضلات محیط زیست حل شود. بحث گازهای گلخانه ای یکی از نگرانی های عمومی مهم در سطح جهانی است و کشور ما نیز معضلاتی در عرصه محیط زیست دارد.»

رییس جمهور در ادامه اظهاراتش مساله محیط زیست را یکی از دغدغه های دولت تدبیر و امید دانست و تصریح کرد: با وجودی که به لحاظ مالی تحت فشار هستیم اما گامهای جدی برای تهیه بنزین برداشته ایم تا شهرهای بزرگ کشور به لحاظ آلودگی هوا شرایط بهتری پیدا کنند.

موضوع دریاچه ارومیه از دیگر بحث های مورد اشاره روحانی بود، چنانکه در این باره گفت: در نخستین جلسه هیات دولت در سال گذشته، کارگروهی برای بررسی وضیعت دریاچه ارومیه تشکیل شد که وظیفه آن تهیه گزارشی از اوضاع دریاچه بود که این گزارش اکنون آماده شده و هفته آینده این گزارش را بررسی و امیدواریم بتوانیم مساله را حل و فصل کنیم.

رییس جمهور در ادامه اظهاراتش تاکید کرد که «مشکلات تنها به این مسائل محدود نمی شود» و این چنین گفت که «برخی مشکلات، مثل مشکل ریزگردها منطقه ای هستند که باید در سطح منطقه ای دنبال شوند. مساله آب یکی از مسایل مهم برای کشور است که دولت تصمیمات جدی برای رفع این مشکل خواهد داشت و در هفته های آینده برخی از این تصمیمات اجرایی می شود و در صورت لزوم این تصمیمات را برای مردم تشریح خواهیم کرد».

سوالی درباره مساله فرهنگ سازی در عرصه حفاظت از محیط از روحانی پرسیده شد که او این گونه پاسخ داد: مساله فرهنگ بسیار اهمیت دارد و در نشستی که اخیرا با مسوولان و دست اندرکاران سازمان حفاظت محیط زیست داشتم، گفتم که باید آموزش و پرورش، رسانه ها و همه دستگاه های دخیل در فرهنگ سازی در این زمینه کمک کنند چرا که این مساله ای نیست که به تنهایی از عهده دولت برآید. دولت در این راستا به وظیفه خود برای ایجاد تسهیلات و اعمال حمایت های لازم، عمل خواهد کرد اما برای حفاظت از محیط زیست همه مردم باید در میدان حضور داشته باشند و این مساله باید دغدغه رسانه ها و دستگاه های فرهنگی نیز باشد.

رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد همان طور که ملت ایران همه مشکلات خود را در مقاطع مختلف با همکاری و همدلی حل کرده، این مشکلات نیز با همیاری حل شود و تلاش ها برای سالم سازی محیط زیست به نتیجه برسد.

روحانی در ادامه به سفرش به ترکیه و برگزاری شورای روابط راهبردی ایران و ترکیه اشاره و تصریح کرد: نفس تشکیل این شورا بسیار مهم بود و تصمیمات بسیار مهمی نیز در این جلسه در زمینه های اقتصادی و مسائل علمی ، فرهنگی ، گردشگری اتخاذ شد و مذاکرات خوبی در مباحث منطقه ای و بین المللی انجام شد .

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه