13 اثر از - هاینس ماک - و - گونتر اوکر - به موزه هنرهای معاصر تهران اهداء شد

- گروه فرهنگ و هنر - «هاینس ماک» و «گونتر اوکر» دو هنرمند بزرگ آلمانی هستند که به همراه «اتو پینه» گروه زیرو (صفر) را بعد از جنگ جهانی دوم در آلمان راه اندازی کردند و به نوعی بنیان گذار دوره ی جدید هنر آلمان پس از جنگ بودند. از «هاینس ماک» در سال1380 و «گونتر اوکر« در سال 1391 نمایشگاهی در موزه هنرهای معاصر تهران برپاشده بود.

آثار اهداء شده که با تکنیک های مختلف چاپ دستی تولید شده اند متعلق به سال های 2012 و 2013 هستند که هفت اثر با عنوان تقویم شماره یک الی هفت متعلق به «گونتر اوکر» است و شش اثر نیز به «هاینس ماک» اختصاص دارد. چهار اثر از آثار ماک با عنوان «عناصر چهارگانه» و دو اثر دیگر بدون عنوان هستند که همه ی آن ها در نمایشگاه جدید موزه هنرهای معاصر تهران به روی دیوار رفته اند.

در این نمایشگاه بیش از 240 اثر از 74 هنرمند به نمایش در آمده است . علاقه مندان جهت بازدید از نمایشگاه آثار" از امپرسیونیسم تا امروز – تاریخ معاصر چاپ های دستی" می توانند تا 16 مردادماه ، روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 10صبح تا 8 شب وروزهای جمعه از ساعت 4 بعدازظهر تا 8 شب به جز شنبه ها وتعطیلات رسمی به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه ویا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس حاصل کنند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه